Høringssvar om HELFO-saken
Forslagene til endring gjelder kun innenfor rusmiddelbehandling (TSB) og voksenpsykiatrisk poliklinisk behandling, og innebærer at faggruppene FO organiserer kan kreve refusjon og egenandel på lik linje med blant annet leger og sykepleiere, noe som tilsvarer tidligere praksis. Helsedirektoratet kommer til å gå gjennom regelverket for å vurdere om det også trengs en endring i forbindelse med somatisk poliklinisk behandling, og er derfor ikke en del av dette forslaget.
FO støtter endringsforslaget, men hadde likevel noen kommentarer.
Flere saker
Yrkesetikk – en sentral del av jobben
Yrkesetikken er en viktig del av profesjonsutøvelsen.
Fire grunner til at yrkesetikk er viktig for barnevernspedagoger, sosionomer, vernepleiere og velferdsvitere
Etisk refleksjon er viktig for faglige utvikling, spesielt for barnevernspedagoger, sosionomer, vernepleiere og velferdsvitere Her kan du lese om fire grunner til det.
Hvordan reflektere over praksis?
Som barnevernspedagog, sosionom, vernepleier eller velferdsviter, kan du støte på etiske dilemma i profejonsutøvelsen din. Vi har laget en sjekkliste som hjelpe deg med vurderingene.