FO vil ha et fullverdig måltid i skolen
Publisert 23 november, 2007
FO har avgitt høringsmerknader til LO om "Forslag til endringer i Opplæringsloven og Privatskoleloven" som er sendt på høring fra Kunnskapsdepartementet.
FO kan slutte seg til fem av de framlagte endringsforslagene, men mener at det ikke er nok med gratis frukt og grønt i ungdomsskolen og at mandatet til Foreldreutvalget i grunnskolen (FGU) må utvides til å også å gjelde videregående skole.
Her kan du lese hele høringssvaret.
Flere saker

Dropper varslet sammenslåing av Statens undersøkelseskommisjon for helse- og omsorgstjenesten, Ukom, og Helsetilsynet
Der kommer det frem at regjeringen dropper den varslede sammenslåingen av Statens undersøkelseskommisjon for helse- […]

FOrskerportrett: Bruer og barrierer. Om støtte i overgangen til voksenlivet for unge i barnevernet som har erfaring med funksjonshemming
Ingri-Hanne Brænne Bennwik forsker på støtte i overgangen til voksenlivet for unge i barnevernet som […]

Ny barnelov må være barnas lov
Lovforslaget bygger på «NOU 2020:14 Ny barnelov» som var på høring i 2020. Sommeren 2024 […]