Marker likelønnsdagen med FOs bilderammer på Facebook
Kvinner tjener fremdeles bare i 87,6 prosent av det menn gjør. Det betyr at for hver hundrelapp menn tjener, tjener kvinner i snitt bare litt over 87 kroner. Regner vi om likelønnsstatistikken til dager i året, jobber kvinner i teorien gratis fra og med 16. november i Norge.
Si hva du mener på Facebook
Her kan du ta i bruk FOs profilrammer:
- Kvinner jobber gratis (med FO-logo)
- Likelønn nå (med FO-logo)
- Jeg vil ha likelønn nå (m/ rød sirkel)
- Fra i dag jobber kvinner gratis (m/ rød sirkel)
- Fra i dag jobber kvinner gratis (m/ hvit sirkel)
- Tett lønnsgapet (m/ hvit sirkel)
For å få opp alle rammene kan du søke opp «Kvinner jobber gratis», «Likelønnsdagen» eller «Fellesorganisasjonen» i søkefeltet når du velger rammer.
God likelønnsdag!
Flere saker
Yrkesetikk – en sentral del av jobben
Yrkesetikken er en viktig del av profesjonsutøvelsen.
Fire grunner til at yrkesetikk er viktig for barnevernspedagoger, sosionomer, vernepleiere og velferdsvitere
Etisk refleksjon er viktig for faglige utvikling, spesielt for barnevernspedagoger, sosionomer, vernepleiere og velferdsvitere Her kan du lese om fire grunner til det.
Hvordan reflektere over praksis?
Som barnevernspedagog, sosionom, vernepleier eller velferdsviter, kan du støte på etiske dilemma i profejonsutøvelsen din. Vi har laget en sjekkliste som hjelpe deg med vurderingene.