Ny utgave av Fontene Forskning ute nå
I denne utgaven kan du blant annet lese om at lav kompetanse og utstrakt bruk av deltid truer faglig forsvarlige tjenester til personer med utviklingshemming, skrevet av professor Karl Elling Ellingsen, Marit Selfors Isaksen i FO-ledelsen og sosiolog Dirk Lungwitz.
Andre interessante saker i denne utgaven er:
- Foreldresamarbeid på nett: Erfaringer til mødre med migrasjonsbakgrunn
- Selvbestemmelse for personer med utviklingshemming: Kan kjønn og alder forklare noe av variasjonen?
- På sporet av kvalitet i saksbehandlingen av sosial-hjelpssaker ved Nav-kontor
- Når barnevernsforeldre, fagpersoner og forskere forsker sammen: Maktskjevhet eller demokratisering av kunnskap?
Du finner alle artiklene på Fontene Forsknings nettside.
Meld deg på webinar om ny rapport 18.JUNI: Hvordan står det egentlig til i tjenester til personer med utviklingshemming?
Flere saker
Yrkesetikk – en sentral del av jobben
Yrkesetikken er en viktig del av profesjonsutøvelsen.
Fire grunner til at yrkesetikk er viktig for barnevernspedagoger, sosionomer, vernepleiere og velferdsvitere
Etisk refleksjon er viktig for faglige utvikling, spesielt for barnevernspedagoger, sosionomer, vernepleiere og velferdsvitere Her kan du lese om fire grunner til det.
Hvordan reflektere over praksis?
Som barnevernspedagog, sosionom, vernepleier eller velferdsviter, kan du støte på etiske dilemma i profejonsutøvelsen din. Vi har laget en sjekkliste som hjelpe deg med vurderingene.